Aktywność w ciąży

Aktywna mama musi zadbać o swoje zdrowie, jak i zdrowie dziecka jeszcze przed jego wyjściem na świat. Przygotowania do porodu mogą być stresujące, ale jeśli odpowiednio je zorganizujemy, to cały proces stanie się dużo mniej przerażający, bezpieczniejszy i przyjemniejszy, a także zdrowy dla mamy i dziecka.

Podstawą prawidłowego dbania o siebie jest odpowiednia dieta dla kobiet w ciąży. Nie wystarczy, żeby aktywna mama wykonywała przeróżne ćwiczenia kobiet w ciąży, jeżeli nie zadba o dostarczanie właściwych składników odżywczych. Są one przecież niezbędne do zdrowego funkcjonowania maluszka. Ważne jest odpowiednie zbilansowanie posiłków, aby nie przytyć niezdrowo, ale też żeby nie pojawiały się objawy takie jakie jak podkrążone oczy, blada cera, zaparcia czy zgagi. Prawidłowa dieta kobiet w ciąży zaprocentuje także po porodzie, bo nie trzeba będzie martwić się o zrzucanie uciążliwych kilogramów. Bardzo ważne jest dbanie o prawidłowe nawadnianie organizmu. Odpowiednia ilość wody pomaga przezwyciężyć wiele uciążliwych dolegliwości.

Przygotowania do porodu warto zacząć jak najwcześniej. Naturalne metody łagodzenia bólu porodowego takie jak łagodna joga, nauka oddychania, masaże i ćwiczenia dla kobiet w ciąży są często procesami długotrwałymi. Pomagają lepiej poznać własne ciało, rozciągnąć odpowiednie mięśnie, a inne rozluźnić, aby cały organizm był prawidłowo przygotowany do wydania na świat dziecka. Niektóre naturalne metody łagodzenia bólu porodowego wiążą się już z samym porodem, np.: muzykoterapia, zimne i ciepłe okłady, kąpiel, czy oddychanie. Istnieją też przeróżne metody alternatywne, które mają ułatwić mamie ten trudny proces. Bez względu na to, na jakie sposoby się zdecydujemy, aktywna mama będzie zawsze miała przewagę nad ciężarnymi, które nie myślą o swoim ciele. Odpowiednio dobrane ćwiczenia i dieta dla kobiet w ciąży na pewno nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie – w znacznym stopniu pomogą przygotować ciało do porodu.

Dbając o swoje ciało, będziemy cieszyć się zdrowiem jeszcze długo po ciąży, w trakcie karmienia i dalszego rozwoju dziecka.

Czterdzieści dwa kilometry ma do przejścia każda przyszła mama, dlaczego właśnie tyle? Ponieważ wydatek energetyczny porodu porównywany jest do przejścia maratonu. Jest to spory wysiłek dla organizmu, do którego warto się przygotować. W jaki sposób? Proponujemy ćwiczenia!

Program ćwiczeń dla kobiet w ciąży:

 • Ćwiczenia zwiększające sprawność ogólną i ruchomość stawów
 • Ćwiczenia zwiększające elastyczność mięśni krocza i dna miednicy
 • Ćwiczenia zapobiegające zastoinom kończyn dolnych
 • Ćwiczenia izometryczne
 • Ćwiczenia oddechowe
 • Ćwiczenia poprawiające postawę
 • Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, pośladków, kończyn dolnych i górnych
 • Ćwiczenia leczące bóle krzyża u kobiet w ciąży
 • Ćwiczenia rozluźniające napięte mięśnie.

 

Nasz szeroki zakres usług pozwoli ci zachować dbałość o formę, zdrowie i świadome macierzyństwo. Przygotują twoje ciało do powrotu do kondycji fizycznej sprzed porodu. Wszystkie ćwiczenia prowadzone są przez magistrów fizjoterapii.

Dzięki tym ćwiczeniom będziesz miała:

program ćwiczeń dla przyszłych matek

 • Więcej energii
 • Więcej endorfin, które wprawią cię w dobry nastrój
 • Lepszą przemianę materii
 • Lepsze krążenie krwi
 • Mocniejsze mięśnie
 • Poprawisz kondycję swojego kręgosłupa oraz:
 • Nauczysz się spokojnie oddychać
 • Nauczysz się relaksować
 • Przygotujesz się do „maratonu”
 • Przyśpieszysz rehabilitację po porodzie
 • Przyniesiesz ulgę przeciążonym mięśniom i stawom

Karnet obejmuje:
8 spotkań w miesiącu po 45 minut w 3-4 osobowych grupach prowadzone przez magistra fizjoterapii.
ul. Langiewicza 13a
35-021 Rzeszów tel. kom.: 783 784 123

W trosce o twoje zdrowie i twojego maleństwa przed przystąpieniem do ćwiczeń zapytaj się swojego lekarza czy nie masz przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń.

 

Zdrowa dieta w ciąży

Dieta w ciazy